رضوان تک کالا

لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر و کالای برقی خود را گران نخرید!!

مشکل قطع شدن صدای هندزفری گوشی

قطع شدن صدای هندزفری

این مشکلی شایع بین کاربران گوشی‌های تلفن همراه است که به شدت باعث ناراحتی و گاها دردسر می‌شود. در ادامه مشکلاتی را بررسی می‌کنیم که در قدم اول باید مورد توجه قرار گیرند از جمله علت کار نکردن هندزفری.

اطمینان حاصل کنید که هدفونتان خراب نشده است

وقتی هندزفری خراب میشود چه کنیم؟ اولین قدم برای آموزش حل مشکل کار نکردن هندزفری، واضح‌ترین آن‌هاست. در حقیقت ممکن است مشکل از خراب شدن سوکت هندزفری نباشد، بلکه خود هدفون‌ها مشکل داشته باشند. برای بررسی علت خراب شدن هندزفری، کافی است هدفونتان را به یک وسیله ی دیگر (تلویزیون، لپ تاپ یا هر وسیله ی دیگری که پورت ۳.۵ میلی متری دارد) وصل کنید.

اگر هندزفری را به یک وسیله دیگر وصل کردید و صدایی نشنیدید مشکل را پیدا کرده‌اید. بله درست است علت مشکل کار نکردن و قطع شدن صدای هندزفری است. در این صورت دیگر به دنبال درست کردن هندزفری خراب نباشید و برای راحتی خودتان هم که شده هدفونتان را تعویض کنید. ولی اگر هدفونتان برروی وسیله دیگر به خوبی کار کرد آن وقت راه حل‌های کار نکردن هندزفری که در زیر آوردیم را امتحان کنید.

البته قبل از آن هم پیشنهاد می شود که یک هندزفری دیگر را بر روی گوشی خود امتحان کنید که ببنید آیا کار می‌کند یا نه چون این احتمال نیز وجود دارد که هدفون اصلی شما با دستگاه سازگار نباشند ولی روی سایر دستگاه‌ها کار کنند و همین هم دلیل کار نکردن هندزفری گوشی باشد.

چک کنید که گوشی به هندزفری بلوتوثی دیگری متصل نباشد

چگونه هندزفری خراب را درست کنیم؟ یکی از دلایل اینکه چرا هندزفری به گوشی وصل نمیشه می‌تواند وصل بودن بلوتوث گوشی به یک وسیله دیگر باشد و البته خداروشکر اینجا خبری از مشکل از خرابی هندزفری نیست. اگر گوشی شما با یک هدفون بی سیم یا اسپیکر یا هر وسیله دیگری وصل شده باشد، این احتمال وجود دارد که جک هدفون غیر فعال شده و همین دلیل کار نکردن هندزفری گوشی باشد. به طور معمول وقتی هندزفری یا هدفون را به گوشی‌های هوشمند متصل می‌کنید گوشی آن را می‌شناسد و همه چیز باید طبق برنامه و بدون توجه به تنظیمات بلوتوث پیش برود. اگرچه لزوما همیشه هم اینطور نیست و همین می‌تواند دلیل وصل نشدن هندزفری به گوشی باشد.

به عنوان یه راه حل سریع و ساده برای درست کردن هندزفری خراب، کاری که شما باید انجام بدهید این است که منوی Settings گوشی را باز کنید و چک کنید که آیا گوشی تلفن همراه شما به دستگاه بی سیم دیگری متصل است یا نه. اگر متصل بود آن را خاموش کنید و دوباره هندزفریتان را متصل کنید اگر کار کرد که مشکل حل شده است اگر نه که راه حل‌های بعدی را نیز بررسی کنید.

پورت هدفون را تمیز کنید

چرا هندزفری کار نمی کند؟ همانطور که می‌‌دانید، همیشه مقدار زیادی گرد و خاک در طی زمان وارد سوکت AUX می‌شود که شاید دلیل کار نکردن هندزفری و قطع شدن صدای هندزفری گوشی هم همین باشد. به عبارتی گرد و خاک باعث می‌شود که اتصال بین هدفون و پورت آن به خوبی صورت نگیرد. اولین کاری که باید بکنید این است که ببینید پورت گوشی شما تا چه اندازه گرد و خاک گرفته است. با یک چراغ قوه درون سوکت را روشن کنید و ببینید چقدر کثیف شده است. قدم بعدی تمیز کردن آن است و البته امیدوار بودن به اینکه اینبار هدفونتان کار کند.

چرا گوشی هندزفری را نمیخواند؟ راه‌های زیادی برای حل مشکل خراب شدن جای هندزفری گوشی وجود دارد که برخی از آن‌ها موثرتر از بقیه هستند. یکی از ساده‌ترین و موثرترین راه‌ها فوت کردن است که مقدار زیادی از گرد و غبار جمع شده در پورت را از بین خواهد برد. در ویدئوی بالا آموزش تمیز کردن سوکت هندزفری را آوردیم.

مشکل قطع شدن صدای هندزفری گوشی

اگر هندزفری خراب شد چه کنیم؟ می‌توانید این شانس را داشته باشید که اصلا مشکل از خرابی هندزفری و یا خراب شدن سوکت هندزفری نباشید. و مشکل از تنظیمات هندزفری گوشی باشد.اگر مشکل از تنظیمات بود بسته به کمپانی گوشی شما راه حل‌های مشکل کار نکردن و قطع شدن صدای هندزفری را در ادامه با هم بررسی می‌کنیم.

قبل از اینکه به سراغ تنظیمات هندزفری در اندروید برویم و آن‌ها را دستکاری کنیم. چک کنید که صدای گوشی (صدای مدیا) قطع نباشد.

اگر قسمت بالا مشکلی نداشت و سطح صدای مدیای گوشیتان بالا بود، به سراغ بقیه تنظیمات می‌رویم. یکی از دلایل کار نکردن هندزفری یا کلا دلیل وصل نشدن هندزفری بلوتوثی به گوشی سامسونگ این است که ممکن است گوشی با یک دستگاه دیگر جفت شده باشد. برای حل این مشکل کافی است راه زیر را بروید:

Settings>>> connected devices

سپس در پنجره باز شده، دستگاه جفت شده یا به اصطلاح Pair شده را انتخاب کنید. در پنجره باز شده دو گزینه Forget و Disconnect وجود دارد. اگر می‌خواهید اتصال دستگاه به گوشی را برای همیشه قطع کنید گزینه Forget و اگر می‌خواهید آن را به طور موقت قطع کنید گزینه Disconnet را بزنید. در ادامه به سوالاتی مثل « چرا یکی از هندزفری صدا نمیاد؟ »، « چرا یک گوش هندزفری کار نمیکند؟ » یا « چرا از یک طرف هندزفری صدا نمیاد؟ » پاسخ خواهیم داد.

چرا هندزفری یکیش کار نمیکنه؟ اگر مراحل بالا را انجام دادید و هیچ دستگاه دیگری به گوشیتان وصل نبود، می‌توانید راه حل بعدی را برای پاسخ به سوال چرا هندزفریم یکیش کار نمیکنه، انجام دهید. این راه حل به خصوص برای زمانی که با مشکل قطع شدن صدای یک گوشی هندزفری سامسونگ رو به رو می‌شود بسیار کاربردی است. علت کار نکردن یکی از گوشی های هندزفری ممکن است در تنظیمات شما باشد.

مشکل قطع شدن صدای هندزفری گوشی

اگر هنوز میکروفون هدست شما کار نمی‌کند، به احتمال زیاد مشکلات سخت افزاری در رایانه یا هندزفری شما وجود دارد. در این مورد، چند کار وجود دارد که باید انجام دهید.

برای حل مشکل پخش نشدن صدا از هدفون گوشی، ابتدا سعی کنید هندزفری خود را به پورت دیگری در رایانه خود متصل کنید. با این کار هر گونه پخش نشدن صدا از هدفون گوشی، برطرف می‌شود.

اگر این کار مشکل پخش نشدن صدا از هدفون گوشی را حل نکرد، هدست خود را به رایانه دیگری وصل کنید و ببینید آیا میکروفون شما درست می‌شود یا خیر. اگر چنین است، باید با فروشنده کامپیوتر خود برای مشاوره تماس بگیرید.

اگر موارد فوق به شما کمک نکرد، ممکن است مشکلات مربوط به هدست شما باشد. سپس باید برای پشتیبانی با سازنده هندزفری خود تماس بگیرید یا هدست خود را تعمیر کنید.

این فروشگاه داری هندزفری های با کیفیت سیمی و بلوتوثی میباشد

دیدگاهتان را بنویسید