چرا شارژر گوشی را شارژ نمی کند؟

menuordersearch
rezvantakkala.ir
۱۳۹۹/۱۲/۸ جمعه
(0)
(0)
چرا شارژر گوشی را شارژ نمی کند؟
چرا شارژر گوشی را شارژ نمی کند؟

مراحل بررسی ایرادات احتمالی و شارژ نشدن گوشی :

 

1- پریزی که برق به آن متصل است را چک کنید. در بعضی مواقع معمولا چون اکثرا افراد  از چند راهه برق برای اتصال شارژر استفاده می کنند بعضی از چند راهه های برقی که استاندارد نیستند محل اتصال دوشاخه آنها خراب بوده (یا اتصالی دارند و یا قطعی برق ) و همین خرابی باعث شارژ نشدن گوشی ،تاخیر در شارژ و یا قطعی های مکرر در هنگام شارژ شدن و موجب طولانی تر شدن زمان شارژ و در مواردی حتی سوختن شارژر میشود. پس قبل از اتصال شارژر نو به پریز از سالم بوده پریز برق خصو صا در چند راهه های برق مطمین شوید.

2- سعی کنید از کابل شارژر اورجینال(اصل) و در صورت نبود از شارژر های با کیفیت موجود در بازار استفاده کنید چون کابل نامرغوب هم میتواند باعث طولانی شدن زمان شارژ، آسیب به مدار شارژر و داغ شدن و در مواردی سوختن آن و حتی آسیب رسیدن به گوشی خواهد شد. همچنین بعد ازاتصال کابل به شارژر و گوشی از کیپ شدن سوکت شارژ در جایگاه خود هم در طرف شارژر و هم خود گوشی تان مطمین شود.(اتصال ضعیف یا لقی می تواند باعث تاخیر در شارژ شدن شود).

 

کابل شارژ استاندارد در محل اتصال به شارژر و گوشی کیپ می شوند ولی شارژرهای با کیفیت پایین معمولا در سر شارژر لق میزنند.

 

3- در انتخاب و خرید شارژر سعی کنید با صرف اندک هزینه ای بیشتر شارژر مشابه شارژر اصلی گوشی خود و در صورت گران بودن از شارژر های با کیفیت موجود در با زار استفاده کنید. این فروشگاه سعی نموده است تا شارژر های اصل و با کیفیت بالا برای مشتریان خود عرضه نماید.

 

توجه !!! سعی کنید از شارژرهایی با شدت جریان پایین تراز شدت جریان تعیین شده برای گوشی خود استفاده ننمایید چون میتواند باعث آسیب رسیدن به گوشی شما شود. مثلا برای گوشی که شارژر استاندارد (خود گوشی) اگر 2 آمپر باشد از شارژر 1 آمپر برای شارژ آن بکار نبرید. آمپر بالاتر زیاد ایراد ندارد چون گوشی به اندازه نیاز خود از شارژر جریان جذب میکند.

سعی نمایید شارژری را انتخاب و خرید نمایید که از لحاظ شدت جریان (آمپر) و ولتاژ مشابه شارژ همراه خود گوشی تان باشد.

 

تجربیات شخصی نویسنده :

در شارژر های غیر اورجینال ممکنه در یک اتصال کابل شارژر به گوشی ۱۵۰ میلی آمپر جریان به گوشی بده و اگه کابل شارژررو بکنید و از دوباره متصل کنید ۹۵۰ میلی آمپر جریان به گوشی منتقل کنه و گوشی راحت شارژ بشه. که معمولا بدلیل لق زدن کابل شارژر داخل سوال شارژر یا گوشی هستش. برای اینکه بتوانید چه مقدار جریان داره به گوشی تون از طرف شارژ منتقل میشه می تونید برنامه آمپری (Ampere) رو از تو اینترنت دانلود و نصب کنید و مقدار جریان ورودی به گوشی تون رو متوجه میشد.

پس همیشه از شل نبودن کابل شارژ تو سمت گوشی و شارژر مطمئن بشین.

من قبلا یه شارژر داشتم زیاد داغ میکردش (در مراحل آخر شارژ شدن) ، با یه شی فلزی نوک تیز دو سه تا سوراخ ریز به اندازه 2 میلی متر واسه تبادل هوای داخل شارژر و جلوگیری از داغ شدن مدار شارژ بدون آسیب رسوندن به مدار شارژر روی بدنه شارژر درست کردم دیگه بعد از اون شاژرم داغ نشد و عمر شارژرم چون مدارش کمتر داغ می شد خیلی بیشتر شدش. : )

 

کلام آخر از شارژر های خیلی ارزان موجود در بازار (که کپی یا غیر اصل هستن ) سعی کنید استفاده نکنید تا از آسیب رسیدن به گوشی و هدر رفت سرمایه تا جلوگیری کنید.

از فروشگاه رضوان تک کالا قسمت     قیمت انواع شارژر و خرید     میتوانید شارژ دلخواه و با کیفیت بالا انتخاب و خرید نمایید.

موفق و پیروز باشید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
 بیمه ایران    huaweiiiilogo of sumsung  این نماد شرکت اپل است