استفاده از فست شارژر برای گوشی معمولی ضرر دارد؟

menuordersearch
rezvantakkala.ir
۱۳۹۷/۴/۶ چهارشنبه
(0)
(0)
استفاده از فست شارژر برای گوشی معمولی ضرر دارد؟
استفاده از فست شارژر برای گوشی معمولی ضرر دارد؟

آیا استفاده از فست شارژر برای گوشی معمولی ضرر دارد؟

 

بسیاری از افراد فکر می کنند شارژر های فست شارژ با ولتاژ بالا به گوشی، سرعت شارژ شدن باتری را افزایش می دهند؛ پس شارژر هایی که از تکنولوژی فست شارژ پشتیبانی می کنند برای گوشی های معمولی ضرر دارند. در صورتی که این طرز فکر کاملا صحیح نیست. اساس تکنولوژی شارژ سریع، استفاده از ولتاژ بالا و یکسان برای همه گوشی ها نیست!

یکی دیگر از باور های اشتباه در مورد استفاده از شارژر فست شارژر برای گوشی معمولی است. برخی افراد معتقد هستند گوشی هایی که قابلیت شارژ سریع را ندارند با شارژر فست شارژ، کمی زودتر شارژ می شوند! تمامی این باور ها اشتباه هستند. البته به دلایل دیگر مانند متفاوت بودن میزان ولتاژ ورودی، خروجی گوشی و شارژر پیشنهاد می شود تا جای ممکن از شارژر گوشی خودتان استفاده کنید.

 اگر گوشی شما از تکنولوژی شارژ سریع پشتیبانی می کند اما فکر می کنید سرعت شارژ شدن گوشی مثل قدیم است، باید این احتمال را در نظر بگیرید که ممکن است قابلیت فست شارژ گوشی شما خاموش باشد!

 

چگونه فست شارژ را فعال کنیم؟

فعال کردن قابلیت فست شارژ کار بسیار ساده ای است. کافیست وارد تنظیمات گوشی خود شوید و گزینه Battery را انتخاب کنید تا وارد تنظیمات باتری گوشی شوید. در مرحله بعدی کافیست گزینه Fast Cable Charging را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه، مدت زمان شارژ شدن گوشی به زیر 1 ساعت می رسد.

در صورتی که مایل بودید بعد از مدتی، قابلیت فست شارژ گوشی را خاموش کنید، با مراجعه به همین قسمت، گزینه Fast Cable Charging را خاموش کنید. همچنین می توانید از شارژر های معمولی که از تکنولوژی شارژ سریع پشتیبانی نمی کنند، استفاده کنید.

 

آیا فست شارژ برای باتری گوشی ضرر دارد؟

 

بر خلاف تصور عموم، با توجه به اینکه در ساخت گوشی های فست شارژ، چیپست و فناوری مورد نیاز شارژ سریع به کار گرفته می شود، هیچ خطری باتری گوشی های فست شارژ را تهدید نمی کند.

 

آیا می توان از شارژر فست شارژ، برای گوشی های معمولی استفاده کرد؟

 

بله می توان از شارژر فست شارژ برای گوشی های معمولی استفاده کرد اما با توجه به تفاوت ولتاژ ورودی، توان شارژر و موارد دیگر بهتر است از شارژر اصلی خود گوشی استفاده کنید.

 

استفاده از شارژر معمولی برای گوشی فست شارژ ضرر دارد؟

 

با توجه به اینکه امکان خاموش و روشن کردن قابلیت فست شارژ در همه ی گوشی های فست شارژ وجود دارد، پاسخ این سوال "خیر" است.

 

چطور بفهمیم گوشی ما از تکنولوژی فست شارژ پشتیبانی می کند؟

 

البته این مطلب قابل ذکر است که فقط بعضی گوشی ها این قابلیت یعنی شارژ سریع را دارند که با مراجعه به سایت www.mobile.ir میتوانید با وارد نمودن مدل گوشی خود از پشتیبانی یا عدم پشتیبانی گوشی خود از خاصیت فست شارژ اطمینان حاصل کنید.

 

جمع بندی کلی:

اگر نگران این هستید که به باتری گوشی آسیب وارد نکنید، بیشتر به کابل شارژ توجه داشته باشید. کابل شارژ های تقلبی به شدت به گوشی آسیب می رسانند و در نتیجه باعث خرابی باتری گوشی می شوند. از آنجایی که هزینه تعمیر ای سی گوشی و تعویض ای سی شارژ، بالاست پیشنهاد می شود تا جای امکان از آسیب های احتمالی جلوگیری کنید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
 بیمه ایران    huaweiiiilogo of sumsung  این نماد شرکت اپل است